Včelařský spolek

No104_1932_Vcelarsky-spolek web

Fotografie z roku 1932

 

Včelařský spolek 

V Jistebnici a okolí nebylo mnoho včelařů. Aby se počet jich rozmnožil, přimělo roku 1896 horlivé včelaře Leopolda Kamberského, správce školy v Božejovicích a Karla Vacka, zdejšího odborného učitele k založení včelařského spolku.

Ustavující schůze konána dne 15. března 1896 v hotelu ''Bláha'' kde byl zvolen výbor: 

Předsedou: Karel Vacek

Náměstek: Leopold Kamberský

Jednatel: František Strnad (učitel)

Pokladník: Rudolf Maděra (odborný učitel)

Členové výboru: František Maděra ze Zvěstonína, František Rajtýr z Vlásenice, František Martínek z Orlova.

Členů bylo na počátku zapsáno 78.