Fotografie z roku 1932
Včelařský spolek
V Jistebnici a okolí nebylo mnoho včelařů. Aby se počet jich rozmnožil, přimělo roku 1896 horlivé včelaře Leopolda Kamberského, správce školy v Božejovicích a Karla Vacka, zdejšího odborného učitele k založení včelařského spolku.
Ustavující schůze konána dne 15. března 1896 v hotelu ''Bláha'' kde byl zvolen výbor:
Předsedou: Karel Vacek
Náměstek: Leopold Kamberský
Jednatel: František Strnad (učitel)
Pokladník: Rudolf Maděra (odborný učitel)
Členové výboru: František Maděra ze Zvěstonína, František Rajtýr z Vlásenice, František Martínek z Orlova.
Členů bylo na počátku zapsáno 78.